Banner
Banner
Banner

Профільований брус

лютого 13, 2012


На сьогоднішній день різноманітність будівельного матеріалу досить велика, але найбільш екологічно чистим і надійним є дерево. Сьогодні на нашому ринку існує такі види будівельного матеріалу з дерева: профільований брус, клеєний брус і оциліндрованої колоди.

Профільований брус являє собою масив хвойного дерева, який має стандартну форму, зі спеціальним пазом і певним перетином. Головним у конструкції бруса є профіль, він має на увазі під собою захисну функцію, тобто не дозволяє проникати вологи і дощовій воді, завдяки йому бруси щільно з’єднуються між собою.

У будівництві будинків з дерева застосовуються і такі види бруса як клеєний і оциліндрованої колоди. Клеєний брус поступається профільованому брусу в натуралізмі, так як у своїй основі містить клей. Будівництво ж з оцілінрованного колоди займає набагато менше часу, ніж з бруса.

Що стосується екологічної якості будинків з профільованого бруса, то тут сміливо можна сказати, що воно значно перевершує інші види будівельних конструкцій з дерева.

Вартість профільованого бруса набагато менше, ніж будь-якого іншого будівельного матеріалу з дерева. В основному брус зі спеціальним профілем виготовляється з хвойних порід дерева, тобто ялина і сосна, рідше з модрини (високоміцний матеріал). Профільований брус являє собою дерев’яний брус, одна з чотирьох поверхонь якого має пази (шип-паз), куди і закладається теплоізоляційний джут.

Профілювання бруса під параметри євро-стандарту технологія досить складна, з її допомогою деревині надаються корисні специфічні властивості. Профілювання виробів з дерева відбувається за допомогою високотехнічних стругальних верстатів мають профільні фрези.

Профільований брус забезпечує рівномірну і мінімальну усадку, що в свою чергу позбавляє конструкцію від появи щілин і дефектів. У будинках, побудованих з профільованого бруса не буває протягу, влітку в них прохолодно і свіжо, а взимку тепло і затишно. Такому будинку характерно швидко опалюватися і протягом тривалого часу зберігати тепло.

Переваги профільованого бруса в будівництві:

- поверхня стін не потребує додаткової обробки, так як виглядають досить добре;

- профіль розрахований таким чином, що розтанув сніг або дощова вода не потраплять в межвенцовий шов, що запобігає виникненню вогнищ гниття;

- після того як відбудеться усадка будинку, конопатка не потрібно;

- щільне з’єднання в вінцях забезпечує хорошу теплоізоляцію і захист від продування;

- при використанні профільованого бруса можливість появи тріщин на бічних поверхнях набагато менше, ніж при використанні звичайного бруса або оциліндрованного колоди;

- профільований брус відрізняється від клею тим, що він на 100% складається з дерева, а це в свою чергу ряд переваг дерева, здатність його дихати, екологічність і т. д.

Будівництво з цільного дерева за правильною технологією передбачає будівництво в два етапи. Перший етап передбачає влаштування фундаменту будинку і його безпосереднє будівництво з профільованого бруса. Під час будівництва стін вінці кріпляться між собою дерев’яними нагелями в шаховому порядку і укладаються безпосередньо на межвенцовий утеплювач. У дверних і віконних прорізах необхідно залишити перетяжки. Всі підпірні стовпи повинні бути забезпечені спеціальними домкратами для того, щоб забезпечити усадку. На цьому ж етапі можна зайнятися пристроєм покрівлі, так як будівельна конструкція системи покрівлі робиться так, що не заважає усадки і безпосередньо вертикальної деформації стін будинку.

Сполучення стін при будівництві з профільованого бруса можна виконувати з залишком і без нього. Кутове з’єднання буде досить зручно використовувати в тому випадку, якщо планується утеплення і обшивка будівлі.

Виконавши вище перераховані роботи необхідно витримати обов’язковий технологічна перерва, який триває щонайменше півроку, необхідний він для того що б сталася природна усадка зрубу і деревина підсушити.

Після того як сталася усадка зрубу можна переходити до другого етапу будівництва: займатися установкою дверей, вікон, пристроєм інженерних мереж та проведенням фінішних оздоблювальних робіт.

Стіни рекомендується обробити спеціальним захисним складом, які в свою чергу будуть захищати деревину від впливів сонячних променів і дощу. Ці склади не тільки захищають і зберігають колір деревини, з їх допомогою можна додати будинку бажаний відтінок.

Одним з найбільш важливих параметрів є товщина профільованого бруса. В основному товщина бруса має розміри 90, 140, 190, 220 міліметрів і більше. При будівництві невеликих будинків площею до 100 – 120 квадратних метрів, які призначаються для сезонного проживання, цілком підійде брус товщиною до 150 міліметрів. Якщо ж передбачається будівництво більшого за площею будинку або для постійного у ньому проживання, то брус варто вибирати з товщиною не менше ніж 190 – 220 міліметрів.

Стіни будинку з профільованого бруса не потребують додаткової обробки, можна обмежитися тільки їх підшліфовка і покриттям спеціальними лакофарбовими складами.

Що стосується додаткового утеплення даного будинку, то воно не обов’язково, так як при добре працює опалювальній системі в ньому буде тепло і затишно. Але, якщо все ж, планується додаткове утеплення, то це в свою чергу дозволить економити на опаленні.

Будинки з профільованого бруса досить надійні, тому що можуть витримати будь-які сейсмічні і кліматичні навантаження.

Якщо стоїть вибір між профільованим брусом і оциліндрованої колоди, то вони в принципі досить схожі за своїми характеристиками. Якщо подобаються більше колод будинки, то в цьому випадку найкращим чином підійде оцілінтрованное колода, якщо строгі форми ближче тоді профільований брус. Єдине значна відмінність між ними – це ціна, профільований брус значно дешевше.

Вартість профільованого бруса залежить від його розміру. У середньому кубічний метр профільованого бруса має розміри 105х155х6 варто 209 доларів.

Стоячи перед вибором матеріалу для будівництва будинку, не варто випускати з уваги переваги профільованого бруса, це не тільки не дорогий будівельний матеріал, але і самий надійний, екологічно чистий, який прослужить Вам протягом багатьох десятиліть.

Вибір та обробка деревини при будівництві дерев'яного будинку
Захист деревини

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<