Banner
Banner
Banner

Переваги і недоліки паркетної дошки

жовтня 21, 2011


Паркетна дошка з’явилася на вітчизняному ринку досить давно.

Не можна сказати, що вона моментально зайняла лідируючі позиції з продажу. Позначився консерватизм покупців, які вважали, що заміни паркету немає і бути не може. Але з плином часу погляди поступово змінювалися. Паркетна дошка показала свою практичність і функціональність. Тим самим довівши теза – дешевше не значить гірше. В останні роки паркетна дошка отримала широку популярність. І з успіхом використовується в обробці житлових приміщень.

Чим пояснюється популярність?

Екологічність дерев’яного покриття навряд чи буде коли-небудь оскаржена іншим матеріалом. Його зовнішній вигляд і респектабельність приміщення, в якому воно знаходиться, також не залишиться без уваги. Паркетна дошка володіє цими властивостями також як і паркет, але має суттєві переваги перед своїм “старшим братом”. Паркетна дошка дозволила одним махом зняти велику кількість проблем, пов’язаних з укладанням паркету. Не дивно, що такі властивості і особливості не залишилися без уваги.

Переваги паркетної дошки

Одним з найважливіших достоїнств паркетної дошки є те, що після покупки не доведеться здійснювати над нею ніяких додаткових операцій. Підлогове покриття з паркетної дошки не потрібно циклювати, шліфувати і розкривати лаком в п’ять шарів. Вся робота виконана на заводі-виробнику. Тому завданням покупця є тільки монтаж і правильний догляд за поверхнею. Крім того, поверхня паркетної дошки просочується спеціальними складами. Вони значно покращують зовнішній вигляд покриття, а також збільшують його довговічність.

У силу технології виготовлення паркетна дошка гнучкіше і стійкіші до змін зовнішніх умов. На основу з фанери наклеюються дві окремі дерев’яні плашки з хвойних порід. Лицьова сторона паркетної дошки виконується з шпони цінних порід дерева. Його товщина зазвичай від 4 до 6 мм. Варто зауважити, чим товще шар шпону, тим довше може прослужити покриття.

Цікавою особливістю паркетної дошки є можливість її демонтажу без яких-небудь наслідків. Підлогове покриття з паркетної дошки можна розбирати і збирати заново кілька разів без втрати якості. Таким чином, якщо намітився переїзд або було прийнято рішення встановлення теплої підлоги, наприклад, то паркетну дошку можна легко демонтувати. При цьому ніяких пошкоджень матеріал не одержить і буде готовий служити далі з тим же успіхом.

Цікаво, що при всіх описаних переваг паркетна дошка доступна за відносно невисокою ціною. Не можна сказати, що це одне з найбільш недорогих покриттів. Але якщо порівнювати з усе тим же паркетом, різниця в ціні досить відчутна.

Завдяки зручному з’єднанню за схемою шип-паз, технологія укладання паркетної дошки дуже проста. Що дає можливість здійснити весь спектр робіт своїми руками, не вдаючись до сторонньої допомоги. Ще один рядок у графі економії коштів.

Недоліки є?

Ніщо не ідеально, в тому числі і паркетна дошка. Вона має низку недоліків, які потрібно враховувати при укладанні паркетної дошки своїми руками:

• паркетна дошка не вологостійка, а значить, при укладанні потрібно вживати додаткових заходів щодо її захисту;

• за рахунок односторонньої спрямованості планок втрачається глибина і обсяг текстури дерева, тому про фігурної укладанні можна забути.

Недоліки з лишком перекриваються функціональністю паркетної дошки. Втім, так само, як і її практичністю у відході. Крім того, недостатню вологостійкість можна заздалегідь компенсувати правильним укладанням, яка детально описана в розділі “Оздоблювальні роботи” нашого сайту.

Вагонка ПВХ
Як визначити вологість і висушити деревину?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<