Banner
Banner
Banner

Паркетна дошка

грудня 19, 2011


Винахід паркетної дошки датується далеким 1941 роком, коли Г. Чер вперше застосував принцип ламельної конструкції для виготовлення підлогового покриття. Раніше такий принцип застосовувався тільки для виготовлення дверей. У цьому ж році засновник запатентував тришарову паркетну дошку. Це відкриття стало одним з найбільш перспективних і значущих в області підлогових покриттів. Саме компанія Густава Чера в 1958 році вперше запропонувала покривати дошку захисним шаром лаку. На цьому фахівець не зупинився і в 1965 році запатентував ще одне відкриття. На цей раз він запропонував встановлювати паркетну дошку на спеціальні лаги, що дозволило добитися пружного і пружинящего ефекту підлогового покриття. У будівництві сучасних спортивних залів, де в якості підлогового покриття використовували паркетні дошки, застосовували саме розроблену Густавом Чером технологію.
Паркетна дошка

Спочатку паркетна дошка представляла собою декілька шарів дерев’яних планок склеєних між собою. З часом конструкція розвивалася, і на сьогоднішній день представляє досить складну структуру. Сучасні паркетні дошки складаються з декількох шарів, склеєних між собою. У більшості випадків застосовують тришарову структуру дошки. Шари розміщуються перпендикулярно один до одного, що значною мірою збільшує її міцність і стійкість до зміни температурно-вологого режиму. Верхній шар паркетної дошки покривається лаком або просочується маслом.

Розглянемо шарувату структуру паркетних дощок більш ретельно. Для виготовлення першого шару, він же є верхнім шаром, застосовується деревина цінних порід дерев. Товщина такого шару може змінюватись в межах від 0,5 міліметрів до 6 міліметрів. У більшості випадків проводиться паркетна дошка з товщиною першого шару близько чотирьох міліметрів. Звичайно ж, верхній шар дошки повинен мати високі естетичні показники, оскільки саме на нього всі звертають увагу. Для цього часто використовують такі методи обробки поверхні як, брашірованіе, термообробка, нарізка фаски, стругання і відбілювання. Після обробки верхнього шару, її поверхню покривають шаром масла або лаку. Іноді як покривного шару використовують лаки, що додають ефект тонування деревини.

У якості другого шару паркетної дошки використовують в основному соснові або Єлева рейки, які укладаються перпендикулярно. Товщина середнього шару становить зазвичай 8 або 9 міліметрів. У небагатьох випадках у якості другого шару використовують не хвойні породи, а листяні, такі як тополя. Ще рідше застосовується деревина тропічних дерев. Саме у другому шарі нарізається з’єднання дошки. Сьогодні застосовуються два види з’єднання: шпунтове і замкове. При першому виді в другому шарі нарізається паз і шип. Коли дошка вкладається, дошки склеюються, а планки збиваються. При цьому краще використовувати водостійкі види клею, щоб забезпечити хорошу гідроізоляцію стикувальних областей дошки. Хороша фіксація і склеювання шарів запобігає виникнення скрипу. Замкове з’єднання є більш новим і зручним, ніж шпунтове. Використання замкових з’єднань виключає необхідність проклейки шарів і робить сам процес установки паркетної дошки більш швидким. Зараз стали з’являтися дошки з торцевими фіксаторами, які роблять збірку ще більш простою і швидкою, а також забезпечує досить точну стикування торців паркетної дошки.

Третій шар, він же нижній, виготовляється однорідним. Як матеріали для цього шару також використовується деревина хвойних порід (сосна або ялина). Нижній шар розміщується перпендикулярно до середнього шару. Середня товщина третього шару складає 1,5 міліметра.

Паркетна дошка володіє великою кількістю переваг перед іншими видами підлогових покриттів. Дана дошка є досить міцною, довговічною, вологостійкою і добре переносить перепади температур. До позитивних сторін паркетної дошки можна віднести також і її готовність до встановлення. Її не потрібно додатково обробляти лаком або іншим покривають шаром, не потрібно підклеювати і шліфувати. Вся необхідна обробка матеріалу пройшла безпосередньо на заводі-виробнику. У разі використання якісних паркетних дощок, можна отримати довговічний і міцний підлогу, який також є і досить практичним.

Сучасні виробники паркетних дощок можуть запропонувати широкий вибір паркетних дощок, що відрізняються між собою, як структурою, так і розмірами. В основному довжина дощок варіюється в межах 180-250 сантиметрів, ширина – 14-20 сантиметрів, а товщина – 1,4-2,2 сантиметра. Якщо товщина паркетної дошки складає близько 1,4 сантиметра, то таку дошку можна укладати так званим плаваючим методом, або ж приклеювати до фанерного основи. Якщо товщина дошки є більшою, то краще її укладати на мастику або клей. Такий вид укладання дозволяє виробляти шліфування підлогового покриття до чотирьох разів.

На сьогоднішній день весь асортимент паркетної дошки поділяється за кількістю плашок на три види: односмугова дошка, двосмугова дошка та трьохполосна дошка. У першому випадку верхній шар паркетної дошки виготовляється з однією суцільною плашки. Серед однопорожнинні дощок присутні моделі різної ширини і довжини. Зовнішнє оформлення такого виду дощок може бути як однотонною, так і мати вигляд деревної структури. Верхній шар двосмугової паркетної дошки складається з 2-х смуг плашок. Даний вид дошки може виготовлятися з видовженими або з укороченими плашками. Дошки з видовженими плашками застосовуються в основному для укладання в приміщеннях з великою площею. А ось вкорочений варіант плашок застосовується у дошок, які встановлюються в приміщеннях малої або середньої площі. Останній різновид паркетних дощок – трьохполосна модель, проводиться з 3-х рядів плашок. Розміри плашок можуть бути різними, а їх розташування – довільним. Таким чином, використовуючи трьохсмугові паркетні дошки можна втілити всі дизайнерські задумки. На сьогоднішній день такі дошки виготовляються в багатьох колірних рішеннях і виглядають досить красиво і оригінально.

Як лакувати старі меблі
Оздоблення стін вагонкою з дерева

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<