Banner
Banner
Banner

Оздоблення стін вагонкою з дерева

жовтня 22, 2011


Термін вагонка став широко використовуватися для даного виду матеріалу ще з тих пір, коли було розпочато виробництво вагонів, їх стінки обшивалися дошкою. З тих пір обшивальна дошка користується популярністю і досить широко використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки житлових будівель, балконів, лоджій, альтанок, саун і т.д.

На сьогоднішній день існує безліч оздоблювальних матеріалів, які мають різне призначення, форму і відтінки. Але от що стосується деревини, то вона так залишається досить популярним оздоблювальним матеріалом, який, здавалося б, ніколи не вийде з моди і ще на довгі роки так і залишиться класикою.

Дерев’яна вагонка також залишається популярним оздоблювальним матеріалом і тому, що вона прекрасно вирівнює стіни, що є її одним з головних переваг, також вона забезпечує хорошу звукоізоляцію, без застосування будь-яких спеціальних матеріалів. У тому числі вагонка хороша тим, що її можна використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки, при будівництві саун вона є незамінним матеріалом.

Стіни або стелю, які обшиті вагонкою протягом досить тривалого часу не втратять свій зовнішній вигляд і привабливість, оновлювати вагонку досить просто, для цього використовується декоративний віск, варто врахувати і те, що будь-яка попередня обробка чи підготовка не потрібно. Слід зазначити і те, що вагонка є одним з найбільш економічних матеріалів, завдяки якому, з невеликими витратами можна провести обробку приміщення.

Що необхідно знати при виборі вагонки.

На ринку будівельних матеріалів, обшивальна дошка представлена ??в двох видах: звичайна і євровагонка. Що ж являє собою євровагонка – це дошка зовні схожа на звичайну вагонку, але має такі відмінності як розміри, різноманітність профілю, якість обробки, геометрія. Так само євровагонка має дещо інше «пазо-гребеневої” з’єднання, тобто у неї гребінь набагато більше, ніж у вагонки звичайної, це в свою чергу дозволяє в залежності від впливу вологості, при зміні ширини дошки виключити будь-яка поява щілин.

Євровагонка відрізняється і способом з’єднання, так як має шип значно більше, ніж звичайна вагонка, це в свою чергу дозволяє створити досить гарний малюнок профілю на стіні. Даний вид дошки не має паза, тому збирається в накладку. Крім усього цього, євровагонка повинна відповідати і відповідати більш жорстким вимогам євростандарту, вологості деревини, який регламентує параметрам сортності деревини, геометрія євровагонки повинна бути ідеальною.

Вагонка розрізняється по класах, головним показником для цього є наявність вад деревини у виробі, в основному сучків. Всі класи вагонки проходять один і той же технологічний цикл, тобто виготовляються вони з однієї і тієї ж породи дерева, з однієї партії лісу, сушаться до певної вологості в одній сушарці, виготовляються на одному верстаті, тому поділ на класи відбувається вже після того, як виріб буде готове.

Вищим сортом вагонки вважається клас «Екстра». У виробах цього класу не повинно бути пороків, як по всій довжині виробу, так і на крайках, також не повинно бути на виробі серцевини. У такому виробі не повинне бути сучків, так як вони все одно призведуть до тріщин.

Дошка першого сорту відноситься до класу А, для неї характерна наявність деякої кількості живих сучків світлого кольору розміром до п’яти міліметрів.

Дошка другого сорту – це клас, за стандартами дозволено наявність у матеріалі сучків, як темних, так і неживих.

Для класу С вважається нормальним випадають або вже випали сучки, наявність такого виду дефектів робить таку вагонку досить доступною за ціною.

На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів євровагонка надана з різним профілем: «Софтлайн »,« блокхауз »,« стандарт »,« ландхаух »і« американка ». Найбільш популярним з даних видів вважається «блокхауз», його ще називають «обманка». Використовується даний вид профілю вагонки і для зовнішньої обробки при каркасному або брусовому будівництві, і для внутрішньої обробки приміщення. Для зовнішньої обробки в основному використовується дошка з великим перетином, наприклад – 36х190, для внутрішньої обробки використовується дошка з меншим перетином – 26х140 або ж 20х96. При виготовленні «блокхауз» використовується виключно добірна дошка.

Вагонка може виготовлятися з таких порід деревини, як: сосна, ялина, ялиця, дуб, липа, ясен, вільха і т.д.

вгонка, яка була виготовлена ??з листяних порід деревини, не має властивості виділяти смолу. Під час виготовлення вагонки і бруса виробники вибирають ділянки, які розташовані між серцевиною і корою, саме в цій частині стовбура знаходиться більш якісна деревина. Любителі та поціновувачі сауни вважають, що завдяки легкому запаху липи створюється неповторна атмосфера, в тому числі і посилюється цілющий вплив банних процедур.

Ель є деревом, яке росте досить повільно, завдяки цьому її деревина виходить дуже твердою і щільною, а це в свою чергу дуже впливає на її опір тепла і вологи, також вона має нейтральний запах. Використовується для обшивки стін і стелі.

Найбільш довговічним матеріалом прийнято вважати сибірську модрину. За рахунок того, що в її деревині присутнє таке природна речовина, як камеді вона не гниє, не піддається шкоді, нанесеному з боку комах-шкідників. Саме вагонка з цієї породи дерева, буде ідеальним варіантом для обробки приміщення, в якому важлива акустика. Даний вид деревини практично на 100% відображає звук, завдяки цьому цей матеріал досить часто використовується для обробки концертних залів.

Вагонка виготовлена ??з липи має знижену щільність, відповідно, чим нижче щільність деревини, тим менше вона нагрівається, отже, даний вид матеріалу прекрасним чином підійде для обробки лазні або сауни.

Імпортні виробники саун і лазень використовують різні специфічні матеріали. Приміром, абаки (абаши) – це африканське мертве дерево, воно дуже м’яке і не має смоли і сучків. Прогрівається такий сорт деревини досить повільно, навіть не дивлячись на високу температуру характерну для саун. Використовується цей матеріал для виготовлення елементів, які стикаються з тілом.

Обшивальна дошка, виготовлена ??з цінних порід деревини, є високоякісним обробним матеріалом. Такий вид матеріалу обробляється воском або ж спеціальними складами, завдяки чому дерево служить впродовж довгих років і з часом набирає тільки красу.

Що необхідно знати при монтажі вагонки.

Обшити приміщення євровагонкою можна і без допомоги професіоналів. Що б упоратися з нею самим, необхідно дотримуватися технології, мати терпіння і бути акуратними.

Перед тим як приступити до роботи, матеріал необхідно обробити антисептичними складом, який запобігає появі цвілі, а також пошкодження її комахами. І після того як дошка просохне можна сміливо приступати до її монтажу.

У випадку, коли стеля або стіни дерев’яні, а також мають рівну поверхню, вагонку можна кріпити безпосередньо до них. Але якщо враховувати те, що на сьогоднішній день будинку, квартири побудовані із залізобетону або цегли, то для їх обробки необхідно зробити дерев’яну обрешітку. Для цього до стіни або ж до стелі необхідно прикріпити (прісверліть) рейки з кроком рівним одному метру. Надалі саме до них і буде кріпитися вже готова вагонка. Якщо обшивальна дошка буде кріпитися вертикально, то рейки необхідно закріплювати до підлоги і стелі, у разі, коли вагонка кріпитися горизонтально – то відповідно рейки потрібно кріпити до бічних стін. Для того, щоб обрешетка була розташована рівно потрібно скористатися рівнем або ж схилом.

Вертикальна облицювання починається безпосередньо з кута, першу панель при цьому потрібно зафіксувати досить ретельно.

Дивлячись який спосіб облицювання Ви вибрали, з прихованим кріпленням або з відкритим, Вам будуть необхідні саморізи, цвяхи, кляймери або ж скоби для пневматичного або механічного степлера. Якщо ведеться обшивка підсобного приміщення, то вагонку можна кріпити за допомогою цвяхів, які необхідно забивати по центру дошки, або ж для більш правильного кріплення, з боку паза, не далеко від того місця де він з’єднується з шипом. Але слід зазначити, що стіни виглядають набагато акуратніше, якщо для кріплення застосовується один з потайних способів.

Варіанти кріплення:

1.При монтажі вагонки з горизонтальним розміщенням, починати роботу можна як від стелі до підлозі, так і навпаки – від підлоги до стелі.

У вагонці, з боку шипа, необхідно просвердлити отвір діаметром, що дорівнює капелюшку використовуваного самореза, глибина отвору повинна бути близько 10 міліметрів. При монтажі в нього угвинчується саморіз, а його капелюшок необхідно закрити шкантів. Після того, як робота буде закінчена, частини шкантів, які будуть виступати, потрібно зрізати, а поверхня відшліфувати.

2. У випадку, коли облицювання вагонкою проводиться від стелі до підлоги, необхідно за допомогою степлера, вводити скобу в паз під кутом, при цьому, не перешкоджаючи шіпу наступної дошки, яка буде встановлюватися знизу. Можна використовувати оцинковані цвяхи замість скоб, але в такому випадку знадобиться добійник, так як капелюшок цвяха повинна повністю сховатися в деревині.

3. Якщо облицювання вагонкою проводиться зверху вниз, а дошки кріпляться за допомогою кляймер (скоби з оцинкованої сталі). Даний варіант монтажу вагонки застосовується тільки в тих випадках, коли проводиться обробка внутрішнього приміщення і при цьому використовується тонка вагонка з невеликою вагою, оскільки велике навантаження кляймери можуть не витримати.

У даному випадку оцинковані дужки необхідно встановлювати на задній стінці паза вагонки. Верхню частину першої обшивальної дошки необхідно зафіксувати за допомогою самореза, а його капелюшок закрити шкантів. Використовуючи саморізи або цвяхи кляймери необхідно прикріпити до стіни. Далі, кожну обшивальну дошку з вже встановленими кляймерамі необхідно зістикувати з уже закріпленої дошкою, після цього потрібно закріпити кляймери за допомогою цвяхів або саморезов. Остання дошка кріпиться також як і перша, саморізи закриваються шкантів.

4. У випадку, коли обшивка починається з нижньої частини, то нижню частину першої дошки необхідно прикріпити за допомогою самореза, його капелюшок заховати шкантів. У шип, розташований у верхній частині необхідно вкрутити саморіз, причому зробити це так, що б його капелюшок була підігнана в один рівень з поверхнею шипа. Далі, зверху монтується вже наступна дошка, шип якої необхідно прикріпити таким же чином. Що б було зручніше можна використовувати скоби замість саморезов. Верхня частина самої останньої дошки необхідно закріпити, так само як і нижню частину першої дошки, тобто використовуючи для цього саморіз і шкант. Далі, всі поверхні, які будуть виступати, необхідно зрізати і зашліфувати.

Якщо обробка вагонкою буде проведена одним з даних варіантів, то найкраще буде, якщо лак чи будь-яке інше декоративне покриття буде нанесено заздалегідь, тобто до початку робіт. Забарвлення дощок, вироблена на горизонтальній поверхні, додасть більш рівний колір і не призведе до появи патьоків, а також додасть поверхні привабливий вигляд. У випадку, коли дерев’яна вагонка використовується для обшивки сауни або лазні, про її ні в якому разі не можна покривати лаком, тому що при високій температурі йому властиво виділяти шкідливі речовини.

Всі варіанти кріплення, які були зазначені вище, припускають розміщення дощок вгору шипом. Даний спосіб є єдиним допустимим при зовнішній обробці, також він гарний і для внутрішньої обробки. Якщо робиться вертикальна облицювання, то принцип кріплення залишається тим же, але роботу потрібно починати з кута приміщення.

Для зовнішньої обробки будинку найкраще підійде «блокхаус», так він являє собою імітацію оцилиндрованного колоди.

Використовуючи для обробки будинку вагонку з дерева, Ви не тільки додасте прекрасний вид Вашому житлу, а й відчуття затишку і тепла. Особливо важливий і той фактор, що дерево є натуральним і екологічно чистим матеріалом.

Переваги і недоліки паркетної дошки
Вагонка ПВХ

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<