Banner
Banner
Banner

Оциліндрована колода і вдома з нього

лютого 26, 2012


Важко переоцінити роль дерева в будівництві і життя людини в цілому. Його властивості дозволяли створювати дивовижні подарунки, меблі, Суздальські та Кіжахскіе храми, Адміральська голка, дерев’яна незгораєма піч в Успенському соборі, рублена хата створена без використання цвяхів, яка отримала титул російського Парфенона, кріпосні споруди, знаряддя праці, мости, житло … Перераховувати створене з використанням дерева можна шалено довго.

При цьому в кожен виріб майстер вкладає душу, вміння, талант. Використовуючи оцилиндрованное дерево, часто будують будинки – красиві, теплі, в яких приємно відпочити від квартири та офісу. У них вас швидко залишать втому і роздратування, змінившись на тепло, затишок і щастя. При будівництві будинків часто віддають перевагу сосні і їли, про що навіть приказка існує «Хата ялинова, і серце здорово!».

Іноді люди, помиляючись, думають, що дерев’яні будови менш значні і не свідчать про достаток господаря. Проте майстерно побудований будинок з оциліндрованої дерева, кожна деталь якого продумана, може викликати захоплення або навіть заздрість у заможних, стягнутих сусідів. Дерев’яні будинки універсальні: вони чудово підійдуть для областей з будь-яким кліматом. Ці будинки зберігають тепло взимку і дарують прохолоду влітку. У ньому ви не будете страждати від висушуючу задухи жаркими літніми днями. При цьому не слід забувати важливу деталь: дерево – найбільш вдалий матеріал з точки зору санітарно-гігієнічних вимог і комфорту. Завдяки попередньої оциліндровки колод, будівля набуває витонченість і красу.

Якщо вас мучать сумніви після чуток про те, що дерев’яні будинки дають осадку перші, 1.5 роки після його споруди, а це суттєво збільшує її терміни – можете розслабитися і зітхнути з полегшенням. Використовуючи сучасні технології в будівництві споруд з оциліндрованої дерева, компенсатори усадки і досвід тисячоліть, будівельники можуть переходити до оздоблювальних робіт відразу після збірки зрубу. А вже після обробних робіт можна і новосілля святкувати. Міцність і довговічність будівель з оциліндрованих дерева також не повинні викликати у вас сумнівів, якщо викликають – згадайте про те, що жодне будівництво не обходиться без використання дерева.

Приступаючи до будівництва російської чи фінського дерев’яного будинку, слід вибирати виключно якісну деревину, без натяку на зараження жуками або грибками. У випадку, якщо ви обираєте заводське оциліндрованої колоди – відібрати якісну деревину не складе труднощів. А ось використовуючи заготовлені вручну матеріали, доведеться уважно досліджувати кожну колоду. Приступаючи до будівництва будинку з рубаними вручну стінами, слід відбирати колоди однакової товщини. Якщо не дотримуватися цього правила – стіни можуть вийти трохи перекособочені. Звичайно ж, цієї проблеми теж можна уникнути, віддавши перевагу заводській деревині.

Як відомо, рублені стіни створюються з використанням теплових замків (коли колоди входять в пази). При цьому використовують трикутні і напівкруглі пази. Останні, є найбільш зручним і теплим, адже дозволяють добитися максимально щільного контакту між колодами.

Для забезпечення цілісності конструкції, теплоізоляції і затишку в будинку, слід провести утеплювальні роботи з використанням клоччя, повсть, пінку, мох, лляна або джутове полотно. Використовувати клоччя слід через кілька тижнів після побудови будинку: треба дати йому час, щоб осісти, та й деревина за цей час зможе підсохнути. Повсть ж у свою чергу вимагає попереднього просочення формаліном. Це захистить його від комах і молі. Використовувати його слід не безпосередньо після просочення, а давши просохнути як слід. Використовуючи мох, треба стежити за тим, щоб він не був ні пересушеним, ні занадто вологим. Прекрасними характеристиками володіє мох в сумісництві з клоччям.

Прекрасною прикрасою будь-якого дерев’яного будинку стануть колод балкони і веранда. Засклена або відкрита веранда в даному випадку може використовуватися як площі, ефективно використовується в теплі сезони для відпочинку або додаткової кімнати.

Як ми вже говорили вище, у будівництві часто віддають перевагу хвойним породам. До них слід віднести кедр, сосну, модрину, ялину та ялицю. Слід зазначити, що найбільш часто використовують саме ялина і сосну, адже вони найбільш стійкі до загнивання. Листяні ж породи застосовуються дуже рідко. Вибираючи деревину, віддають перевагу матеріалам з північних регіонів, по праву вважається більш щільними і міцними.

Давайте краще розберемося зі структурою та основними властивостями деревини. Отже, деревина складається з клітин-волокон трубчастої форми, спрямованих уздовж стовбура дерева. Це забезпечує високу міцність, пружність, малу щільність (а значить і вага), низьку теплопровідність, стійкість до хімічно агресивних середовищ, високими декоративними якостями, простотою в обробці і монтажі.

Повернемося до такого властивості як теплопровідність. Безперечно – це гідність деревини, яке робить її значно більш ефективним матеріалом в порівнянні з іншими матеріалами. Так, дерев’яний брус товщиною 100 міліметрів володіє такою ж теплопровідністю, як і цегляна стіна, товщина якої 510 мм.

При цьому слід відзначити не тільки гідності, а й недоліки деревини: в першу чергу це пороки структури, займистість і загніваемость, і гігроскопічність, які можуть призвести до вологісним деформацій, а й зовсім руйнування матеріалу. Дані недоліки прагнуть попередити, вдаючись до конструктивних заходів, таких як просушування деревини, захист її від вологи, забезпечення гарної вентиляції і підживлення речовинами, що захищають від загоряння і антисептиками.

У минулі часи дерев’яні будови створювалися у важких умовах: колода до колоди підганяли, чергуючи товстий і тонкий кінець колод, усуваючи таким способом природну кривизну викликану сбегом стовбура дерева. У ті часи процес займав дуже багато часу, але в наші дні процес помітно спростився, і інструменти при зведенні будинків з дерева давно не ті. Механізованим способом дерево вдалося оцилиндрованні, що дало можливість зводити будівлі значно швидше, підвищити їх теплоізоляційні властивості, зробити стіни більш монолітною, конструкції – більш жорстку за рахунок більш щільної підгонки колод. Та й зовнішній вигляд побудованого будинку тепер куди більш естетичний.

Матеріалом при виготовленні профільованого бруса і оциліндрованного колоди служить в основному сосна. Причому під час оциліндровки зрізають верхню частину (більш рихлу – заболонь) і залишають твердішу – ядро, просочене смолою. Від таких дій колоду безперечно виграє: завдяки зрізання заболоні стає можливим зменшити ширину тріщин колоди при висиханні та покращити теплоізоляційні властивості. Борються з розтріскуванням колод шляхом створення неглибокого вертикального пропила. Крім цього під час виготовлення профільованого бруса забезпечується високий рівень чистоти оброблюваної поверхні, що робить її майже шліфованої.

Розтріскування брусів і колод під час висихання уникають за рахунок використання клеєного бруса – тобто склеювання тангенціально розпиляних брусів між собою. Під час спорудження будинку з оциліндрованих колод і профільованого бруса конструкцію скріплюють болтами, нагелями, скобами, шпильками і регульованими анкерами.

Зібраний будинок, звичайно, буде давати осадку, проте менше ніж удома зібрані за традиційними технологіями. Зменшити осадку можна за рахунок примусової стяжки конструкції, і, оскільки будинок створюється з використанням виключно добре оброблених і якісних матеріалів, то він не буде вимагати додаткової обробки. Структура деревини створить неповторний орнамент для стін приміщення, а фарбування або покриття лаком дерева зовні обереже від попадання вологи всередину.

Дерев’яні будинки з профільованого бруса і оциліндрованного швидкими в зведенні, екологічні, дешеві, володіють високими теплоізоляційними властивостями і надзвичайно красиві . Вони популярні у всіх країнах по всьому світу. Створіть свій куточок затишку і щастя, побудувати будинок з оциліндрованного бруса.

Будівництво дерев'яного паркану
Профільований брус

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<