Banner
Banner
Banner

Будівництво дерев'яного паркану

лютого 22, 2012


Людина навчилася зводити огорожі ще до того як побудував свій перший будинок. На той час це були ще примітивні конструкції, які будувалися з метою захистити себе від диких звірів і недоброзичливих сусідів. На сьогоднішній же день існує безліч різних видів зборів: дерев’яні, кам’яні, цегляні, металеві, живі, бетонні і т.д. Мета будівництва огорож в наш час – позначення меж, протистояти небажаним проникненням на приватну територію непроханим гостям, уберегти свою ділянку від механічних пошкоджень.

Розглянемо більш докладно принципи будівництва дерев’яних парканів. Не дивлячись на нові розробки в галузі будівництва, на появу безлічі нового будівельного матеріалу, багато людей так і не відмовилися від будівництва саме дерев’яних парканів. Та й будівництво такого паркана не являє собою нічого складного. Практично кожен може зробити його своїми руками. Моделі дерев’яних парканів залежать від вартості та дизайнерської фантазії.

Сьогодні сучасна людина зводячи дерев’яний паркан прагнути зробити його не тільки надійним, але й гарним, що б він гармоніював з основними будівлями. Так, наприклад, якщо будинок побудований з цегли, то бажано в будівництво паркану включити такий матеріал як цегла, якщо будинок виключно дерев’яний, то і паркан повинен бути дерев’яним.

Основною частиною дерев’яного паркану буде дерев’яний штахетник, але от до питання – на чому буде триматися паркан, необхідно підійти з усією серйозністю. Отже необхідно буде вибрати, або кріпити паркан на дерев’яні, або на металеві стовпи. Як перший так і другий варіант мають свої недоліки і достоїнства. Переваги дерев’яних стовпів полягає в тому, що вони прості в обробці, для цього знадобитися всього на всього самий звичайний теслярський інструмент. Недоліками таких стовпів є те, що перед тим як зайнятися їх установкою потрібно провести деяку роботу з метою захисту деревини від гниття. Зробити це можна за допомогою розігрітого бітуму, тобто їм необхідно обмазати нижню частину стовпа, після цього можна переходити до установки. Другий варіант із захисту деревини: нижня частина дерев’яного стовпа обпалюється у вогні. Захистивши таким чином деревину, термін її служби триватиме в 2-3 рази. Що стосується металевих стовпів, то вони не такі примхливі в обробці. Слід стежити лише за тим, що б верхня частина стовпа була герметично запаяна, щоб уникнути попадання туди вологи. Через своєї не вередливості в основному використовують металеві стовпи, але на чому зупиніться Ви вибирати лише Вам.

Після того як стовпи будуть приготовані до установки, необхідно зайнятися підготовкою опорних ям. Ретельно розмітьте територію, визначте де буде знаходитися хвіртка, гаражні ворота. І тільки після проведених замірів та розміток можна приступати до буріння опорних ям. Слід врахувати і те, що їх глибина в середньому повинна складати як мінімум п’ятдесят сантиметрів, а якщо паркан буде заввишки більше двох метрів, то глибина ями повинна бути не менше одного метра. Для буріння ям може знадобитися спеціальне обладнання. Бурити ями потрібно згідно зробленим розмітками, відстань на якому вони повинні перебувати один від одного – 2 – 2,5 метра. Після того як стовпи будуть встановлені в ямі строго у вертикальному положенні, ями можна заливати розчином бетону – це буде фундаментом для стовпів, необхідний для більшої надійності.

Розглянемо більш докладно види фундаменту і для чого він потрібен.

Найкращим чином стовпи встановлювати у фундамент, бо якщо їх встановити старим способом, просто в землю, то з часом їх може розмити водою і вони згниють. А отже це ще додаткові витрати і робота на переустановку.

При правильній ж заливці фундаменту Ваш паркан простоїть не один десяток років. Так от, є два способи заливки фундаменту: стовпової і стрічковий фундамент. Особливості стрічкового фундаменту полягають в тому, що його заливають під конструкції огорожі, завдяки цьому на територію не зможуть пробратися звірі. Та й прослужить такий фундамент дуже довго.

Виготовлення стрічкового фундаменту:

- для початку необхідно викопати траншею, глибина якої може варіюватися від тридцяти до ста п’ятдесяти сантиметрів, це залежить від того яку надійність Ви бажаєте забезпечити конструкції;

- після цього на дно траншеї необхідно укласти подушку з піску і рясно полити її водою;

- далі в’яжемо арматуру, що стосується обсягу осередку, то він вибирається за бажанням;

- після потрібно встановити опалубку для фундаменту, враховуючи при цьому, що фундамент буде на тридцять чи п’ятдесят сантиметрів виступати над поверхнею землі;

- після цього встановлюємо опорні стовпи і заливаємо опалубку фундаментом.

Столбовий фундамент значно економічніше, менш трудомісткий, ніж стрічковий.

Виготовлення столбового фундаменту:

- для початку потрібно вирити за допомогою садового бура ями, глибина яких буде сягати від 1 до 1,5 метра. При цьому варто врахувати, що діаметр самої ями повинен бути на 15 – 30 сантиметрів більше, ніж діаметр встановлюваного стовпа, відстань на якому повинні знаходитися стовпи один від одного – 2-2,5 метра;

- в отримані ямки необхідно засипати подушки з піску і щебеню, рясно полити водою;

- після виконаної роботи, стовпи необхідно встановити в ями, вирівняти їх за рівнем, і тільки після цього можна заливати фундамент (розчин з суміші бетону, щебеню і піску).

< br> І так, після того як були встановлені опорні стовпи, необхідно зайнятися установкою поперечки, вона в свою чергу потрібна для кріплення основної частини паркану. Для цього необхідно від верхнього кінця стовпів відміряти однакову відстань і зробити в даних відмітина пропили для того, щоб закріпити поперечки. Якщо стовпи з дерева, то поперечки можна прикріпити за допомогою цвяхів (цвяхи найкраще забивати під нахилом, для більшої надійності), якщо ж металеві, то за допомогою болтів до них кріпляться спеціальні куточки, на які згодом і ляже поперечина. Після того як буде встановлена ??поперечина, необхідно зробити контрольну перевірку по шнуру і можна встановлювати основну частину паркану. Перед тим як буде кріпитися основна частина огорожі, необхідно вирішити, чи буде ділянка проглядатися з боку вулиці чи ні.

Якщо ви зупинилися на варіанті з переглядом ділянки, то дошки штахетника необхідно буде кріпити на невеликій відстані один від одного. Найбільш простим способом відміряти однакову відстань між штахетником, прикладати відразу по дві дошки, а забивати через одну. Отже у Вас виходити рівні проміжки між дошками паркану. Якщо ж Ви все ж вирішили повністю приховати свою ділянку від сторонніх очей, то в даному випадку дошки необхідно прибувати впритул один до одного. Найкраще це робити внахлест, але даний варіант підійде тільки для горизонтально розташованих дощок.

У випадку, коли дошки кріпляться вертикально, необхідно між ними залишати мінімальний зазор в три або п’ять міліметрів, оскільки під впливом атмосферних опадів деревина розбухне, слідчо, якщо дошки будуть прибиті впритул, то вони набухнуть і викривити всю конструкцію . Також варто відзначити і те, що всі цвяхи, які будуть застосовуватися в будівництві забору, обов’язково повинні бути оцинкованими, тому що в противному випадку вони поржавеют.

Далі слід встановити захисний козирок на верхніх торцях паркану. Установка козирка починається з того, що в першу чергу необхідно встановити додаткові планки по верху огороджувальної частини, на які безпосередньо і буде встановлено сам козирок.

Зробити його краще за все буде у формі куточка, таким чином, волога буде скочуватися по ньому вниз. Якщо опорні стовпи теж дерев’яні то на них також бажано встановити козирки, це додасть Вашому забору додатковий стиль.

Щоб захистити нижню торцеву частину паркану, потрібно видалити всю траву і бур’яни навколо нього. Не варто забувати про те, що будь-яка рослинність згубна для дерева, оскільки призводить до підвищення вологості, отже, необхідно регулярно стежити за тим, що її навколо огорожі не було. Після того як буде видалена вся трава, вздовж усього забору необхідно насипати гравію, він не дасть накопичуватися вологи під ним.

Останній містить етап будівництва паркану – це нанесення на всю поверхню паркану захисних засобів (оліфа тощо) і його подальша фарбування. Варто відзначити те, що зневага захисними засобами не бажано, оскільки вони значно збільшують термін життя дерев’яного паркану.

На сьогоднішній день багато фірм займаються виготовленням дерев’яних парканів і їх установкою, тому якщо у Вас немає ні найменшого бажання займатися будівництвом забору особисто Ви можете звернутися в будь-яку фірму, яка спеціалізується в даній сфері. Вартість паркану у кожної фірми буде різна, все залежить від того, з якого дерева виготовлений паркан, які для нього передбачено опорні стовпи: металеві або дерев’яні, яка висота огорожі і багато іншого.

У середньому вартість 1 метра паркану, з суцільним штахетником, при його висоті 1,5 метра дорівнює близько 32 доларів, при висоті 1,7 метра близько 35 доларів, висотою 1,8 метра близько 35,8 доларів, а паркан заввишки 2 метри – 36 доларів.

< br> Якщо в паркані штахетник знаходиться на відстані 2 сантиметрів один від одного, то при висоті 1,5 метра його вартість буде рана 28 доларів, 1,7 метра – 31 долар, 1,8 метра – 31,8 доларів, 2 метра – 32 долари.

Те, яким чином Ви вирішите встановити паркан: побудувати власними руками або ж замовити готовий залежить від Вас, володіючи даною інформацією, Ви напевно вже знаєте, що найкращим чином підійде для дерев’яного паркану і як збільшити його термін життя, а це в свою чергу одні з важливих чинників при його будівництві.

Профільований брус
Вибір та обробка деревини при будівництві дерев'яного будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<