Робимо капітальний ремонт дерев'яного будинку своїми руками |
Banner
Banner
Banner

Робимо капітальний ремонт дерев'яного будинку своїми руками

лютого 18, 2012


Багато людей сьогодні вибирають для життя будинки в селищах або селах. В основному в таких поселеннях будинки побудовані їх такого матеріалу як дерево. Деревина це дуже підходящий матеріал для будівництва будинку і має безліч переваг:

 • Довговічність.
 • Привабливий зовнішній вигляд.
 • Відмінні показники теплозбереження та вентиляції.
 • Здатність деревини підтримувати постійну вологість у приміщенні.
 • Використання такого матеріалу допоможе істотно скоротити витрату матеріалу при будівництві, а також зменшити час і гроші на сам процес будівництва. Особливою популярністю у населення користуються дерев’яні будинки, побудовані з оциліндрованих колод або будинку побудовані рубаним методом.

  Проте у дерева, як матеріалу, є і деякі недоліки – після кількох десятків років, з завершення будівництва дерев’яного будинку, використана деревина починає зношуватися і пошкоджуватися грибками і різними паразитами. Хоча дану проблему можна з легкістю усунути, все, що для цього треба, так це тільки виконати капітальний ремонт дерев’яного будинку .

  Перед початком ремонту необхідно обов’язково розібратися в причині поломки, яка привела до того, що довелося проводити ремонт старого дерев’яного будинку. Такі поломки бувають кількох видів, саме про них і шляхи їх усунення і піде мова в нашій статті.

 • Заміна гнилих вінців зрубу.
 • Дуже часто вінці будинку піддаються впливу мікроорганізмів і гниють. Така поломка може привести до дуже неприємних наслідків, таких як просідання будинку або обвалення будь-якої його частини. Для того, щоб провести такий ремонт дерев’яного будинку своїми руками необхідно мати спеціальне обладнання та інструменти.

  Для початку необхідно витягнути старі колоди, можна використовувати спеціальні інструменти для їх піднімання, а після потрібно буде вставити на їх місце вже підготовлені нові колоди. Для заміни вінців необхідно використовувати тільки якісні колоди, які вже повинні бути підготовлені до установки. Перед тим як проводити такий ремонт будинку в селі колоди обов’язково повинні бути підігнані за розміром.

  Після установки нових вінців, потрібно обов’язково їх покрити смолою і обшити товстим шаром руберойду. Ці всі операції проводяться для того, щоб надалі уникнути нової появи гнилі

 • Горизонтальні тріщини вздовж колод.
 • Ще одним ушкодженням деревини, що може спричинити за собою капітальний ремонт дерев’яного будинку , є виникнення тріщин в колоді. Для усунення такого дефекту можна обшити пошкоджені стіни дошками. Для цього необхідно попередньо очистити поверхню колод від пилу і забруднень, а після обробити з’явилися тріщини антисептиками на все довжину. Після такої процедури тріщини рекомендується закрити спеціальним розчином. Проведення такої операції не дозволить з’являтися новим тріщинам, а також не дасть розширитися вже існуючим.

 • Ремонт стін під віконними прорізами
 • Ще однією важливою проблемою, яка може спричинити за собою ремонт старого дерев’яного будинку , є прогнивання деревини під віконними прорізами. Для того, щоб успішно вирішити таку проблему можуть знадобитися нові колоди і інструменти. Перш за все, необхідно подбати про усунення гнилих колод. Для цього їх потрібно випиляти, після цього по торцях випиляних колод потрібно прибити гребені, на які будуть вдягатися шматки нових колод. Для цього необхідно встановити їх на веснянкуватої матеріалі, такому як пакля, будівельна піна або можна використовувати навіть мох. Новіше колоди рекомендується брати такої ж товщини, що і старі.

 • Усунення пошкоджених крокв
 • Дуже важливою проблемою, яка може викликати необхідність провести ремонт будинку в селі, є прогнивання крокв. Для того, щоб усунути таке пошкодження, на перекриття горища необхідно буде покласти новий брус, який повинен спиратися на 2-3 балки. У такій брус будуть спиратися спеціальні підкоси з дощок, які прибиваються до крокви. Скобами, які впираються в мауерлат, необхідно прикріпити кроквяну ногу до підкосами, які в свою чергу прикріплюються до неушкоджені ділянки крокв.

 • Ремонт даху дерев’яного будинку.
 • Оскільки дах будинку є основним захистом від навколишнього середовища, то їй буде потрібно приділити особливу увагу під час проведення ремонту. На сьогоднішній день існує безліч видів покрівельних матеріалів, серед яких можна вибрати відповідні по ціні і якості. Перш за все, ремонт даху варто починати зі зняття всіх пошкоджених ділянок, після чого на їх місце покласти нові шматки покрівельного матеріалу.

  Ось так легко і досить просто можна провести ремонт дерев’яного будинку своїми руками .


  Брусові будинку – економія часу і грошей
  Переваги будинків з оциліндрованих колод

  Залишити коментар. Або два. :-)

  Опубліковано в: Дерев'яний будинок
  <