Будівництво дерев'яного будинку: яку деревину вибрати? |
Banner
Banner
Banner

Будівництво дерев'яного будинку: яку деревину вибрати?

лютого 18, 2012


Питання, яку деревину використовувати при будівництві дерев’яного будинку, виникає одним із перших. Не можна сказати, що існує якийсь досконалий матеріал, який не завдасть жодного клопоту при обробці і експлуатації, але знання особливостей певних видів деревини допоможе зробити оптимальний для конкретного випадку вибір.

Порода дерева має чимале значення: різні показники жорсткості і щільності визначають властивості, які підходять для того чи іншого типу споруд, а також для особливостей клімату та вологості.

Найбільш поширеним матеріалом при будівництві дерев’яних будинків є сосна, що володіє хорошими характеристиками: рівним стовбуром, який легко піддається обробці, гарним кольором і чіткою структурою. Крім того, це один з найдешевших матеріалів, який включають в проекти будинків, що забезпечує йому додаткову популярність.

Найбільш «дихаючої» породою, що забезпечує відмінний теплообмін в будинку завдяки своїй пухкої структурі, вважається ялина. Але особливості її будови представляють деяку складність в обробці і експлуатації: наприклад, смоли, що містяться в стовбурі, мають здатність виділятися протягом довгих років.

Самим благодатним матеріалом, який використовують при будівництві будинків, вважається модрина. Це сама стійка до впливу вологи і міцна порода деревини, яка мало схильна поразки грибками гниття. Її недоліком є ​​висока ціна, яка обумовлюється цінністю властивостей, рідкістю розповсюдження і віддаленістю районів, в яких вона виростає. Аналогічними характеристиками володіє і сибірський кедр, якому властивий, до того ж, красивий рожевий колір і чудовий запах. Але висока вартість кедра робить його малодоступним для більшості бажаючих побудувати дерев’яний будинок.

Будівництво дерев’яних будинків рекомендується проводити з хвойних порід деревини, а лазні – з листяних, які відмінно витримують перепади температур і підвищену вологу. Для цих цілей відмінно підходять липа і осика.

Найчастіше дерев’яні будинки воліють будувати із звичайного бруса, який володіє природною вологістю. Такий вибір обумовлюється невисокою вартістю і простотою збірки. Однак біля будинків, зведених з бруса, є істотні недоліки. Це тривалий процес усадки – до 8 років, а також необхідність додаткового утеплення і постійного контролю над станом вінців під час усадочного процесу. Тим не менш, цей вид дерев’яних будинків як і раніше залишається найпопулярнішим в Росії.


Брусові будинку – економія часу і грошей
Переваги будинків з оциліндрованих колод

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дерев'яний будинок
<