Будівництво дерев'яного будинку своїми руками |
Banner
Banner
Banner

Будівництво дерев'яного будинку своїми руками

лютого 18, 2012


Деревина – дуже дивний матеріал, з його можна як виготовляти гарні меблі, так і будувати дивного якості будинку, в яких жити одне задоволення.

Сьогодні існує безліч різних способів побудувати свій будинок мрії з дерева, і в даній статті ми розглянемо декілька основних і найбільш економічних на наш погляд.

Традиційні дерев’яні будинки

Найпростішим і економічним способом споруди дерев’яного будинку є споруда його з дерев’яного бруса. Дерев’яний будинок з бруса потрібно починати будувати з фундаменту. Фундамент необхідний для того щоб ваш будинок з часом не «вріс в землю по вікна», як, якщо ви пам’ятаєте, було з хатинками наших предків, які будувалися без фундаменту. Фундамент для дерев’яного будинку може бути як стрічковий (по периметру майбутнього будинку встановлюється опалубка зі збитих у щити дощок, після чого в простір між ними заливається розчин бетону), так і встановлений з паль, які забиваються в землю. Як правило, найчастіше в нашій країні застосовують перший варіант фундаменту, так як другий розрахований на місцевості з небезпекою затоплення.

Вибір матеріалу

Після того як фундамент майбутнього будинку залитий і засох, можна приступати безпосередньо до будівництва самого будинку. В якості основного будівельного матеріалу, як вже було вказано вище, застосовуються колоди. Колоди можуть бути виготовлені з дерев різних порід, але найкраще зупинити свій вибір на сосні (самий економічний варіант) і дубі (досить-таки дорогий варіант). Перед покупкою колод необхідно дуже ретельно їх обстежити на предмет гнилі і ушкоджень, а також поцікавитися у виробника, чи проводиться у них на виробництві попередня сушка колоди, яка потрібна, так як запобігає усадку будинку.

Зведення зрубу

Починати зводити дерев’яний будинок необхідно з закладки зрубу. Зруб може бути як класичний («російська чаша», де колоди з’єднуються між собою за допомогою, так званого сибірського паза), так і сучасний (ще він називається «норвезький», так як прийшов до нас із Норвегії, де дерев’яні будинки прийнято будувати в кілька поверхів).

Сучасні дерев’яні будинки

Сучасні дерев’яні будинки починають будуватися з тією ж процедури, що і класичні – з зведення фундаменту. А ось подальші процедури будуть трохи відрізнятися, так як для побудови сучасних будинків використовуються абсолютно інші матеріали.

Будинки з бруса

З чого будуються такі будинки стає зрозуміло вже з їх назви. Брус, за великим рахунком, це те ж колода, але оброблене з чотирьох сторін до надання йому квадратного профілю перерізу. Такий матеріал дозволяє будувати стіни будинку будь-якої товщини, що і є перевагою будинків з бруса перед іншими видами дерев’яних будинків. Будуються такі будинки за тим же принципом, що і вдома з колод – спочатку будується фундамент, потім на ньому вже встановлюють зруб.

Будинки, побудовані за технологією «фахверк»

Такі будинки будуються на такому ж фундаменту, що й інші види дерев’яних будинків. Після заливки і висихання фундаменту, на ньому будується каркас будівлі, тобто ставиться жорстка конструкція з балок, стійок і розкосів. Після установки такої несучої конструкції, стіни будинку можна як обшити дошками, так і оббити спеціальними панелями, які йдуть з уже готовими отворами для вікон і дверей.


Брусові будинку – економія часу і грошей
Переваги будинків з оциліндрованих колод

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дерев'яний будинок
<