Banner
Banner
Banner

Софіти. Кілька ідей для оздоблення

листопада 3, 2011


Будівництво даху є процес досить складний. Він складається з створення конструкції крокв, утеплювальних заходів, монтажу самого покрівельного матеріалу, установки водостоку і, звичайно ж, відбувається підшивка карнизів даху. Дах не тільки захищає внутрішні приміщення від дощів і снігу, вона є завершальною складовою частиною всієї будівлі. Вона додає всій конструкції закінчений вигляд, а тому повинна бути у всіх аспектах бездоганною.

Софіти. Кілька ідей для оздоблення

Звиси даху зовсім не обов’язково зашивати. Однак якщо в конструкції тонкі крокви або ж видно низ покриття, що виглядає не зовсім охайно, то буде краще приховати простір між свесом і стіною, використовуючи софіти. Ще один плюс застосування софітів – захист від появи в конструкції будинку птахів і їх гнізд.

Кріпляться софіти двома способами. Можна закріплювати їх елементи відразу до кроквяних ніг або ж кріпити в горизонтальному положенні, тобто перпендикулярно до стіни будівлі.

А як бути з вентиляцією?

Карнизні звиси – це ті місця, крізь які йде надходження повітря для подальшого провітрювання даху. Ось тому софіти повинні виконуватися таким чином, щоб був забезпечений нормальний приплив повітря. Для цього в софітах слід залишати вентиляційні отвори. З цією метою використовуються спеціальні панелі, які мають перфорацію, вентиляційні планки або круглі решітки. Якщо залишаються зазори, які не закриті панелями або планками, то їх в обов’язковому порядку слід закривати сіткою. Це робиться з метою захисту від проникнення комах або гризунів.

Загальна площа припливних отворів у карнизної підшивці повинна дорівнювати 1 / 400 – 1 / 600 площі даху, який вентилюється. Точно таку ж площу мають займати отвори для вентиляції, які розташовуються у верхній частині даху. Сумарна площа цих отворів повинна скласти 1 / 200 – 1 / 300 частина площі даху будівлі.

Софіти являють собою спосіб обшивки карнизних звисів даху, при якому все буде виглядати естетично. Оздоблення карнизних звисів не є якийсь «зобов’язалівкою», але якщо правильно підібрати софіти, то вони можуть стати гарним архітектурним елементом і додадуть будинку завершений вигляд. Існує кілька варіантів оформлення карнизних звисів за допомогою софітів.

Види матеріалів для софітів

1. Панелі з ПВХ. Це на сьогоднішній день найбільш поширений матеріал, який використовують для софітів. Дуже добре ПВХ-панелі вписуються в загальний вигляд і стають елементом облицювальної системи, коли сам будинок оброблений вініловим сайдингом. За зовнішнім виглядом ПВХ-панелі схожі на дошки з дерева. У магазинах ви зустрінете досить хороший асортимент кольорової гами, який налічує кілька десятків кольорів. Такий вибір значною мірою спростить завдання підбору необхідного кольору софіта до інших деталей фасаду.

Панелі з ПВХ відрізняються довгим терміном експлуатації, і при цьому вони дуже легкі. Доглядати за ними не складе великих проблем. Їх досить мити раз на пару років і при цьому використовувати спеціальне антистатичне речовина.

У продажу ви можете зустріти профільовані панелі, які складаються з 1, 2, 3 планок з шириною кожній від 10 до 12 см і товщиною починаючи від одного міліметра. Поверхня планок може бути гладка або з перфорацією, є і комбіновані варіанти. З цих панелей ви нарізуєте деталі необхідної довжини, причому не забудьте зробити їх на кілька міліметрів коротше того відстані, що є насправді між профілями. Це необхідно для того, щоб софіти могли без проблем змінювати свої розміри в разі перепадів температури.

До вітрової дошці або ж стіні фасаду прикріплюють дерев’яні планки. Уже до них кріпляться оздоблювальні профілі, а між ними – панелі софітів. Залежно від рекомендацій виробника панелей для софітів, профілі закріплюються з кроковим відстанню від 30 до 50 см.

2. Мобільний ПВХ-панелі. Це профілі з ПВХ завтовшки близько 8-10 мм. Зовнішнім виглядом вони нагадують швидше дошки або дерев’яні панелі. Якщо порівнювати їх з сайдінгових панелями, то вони виявляться більш твердими і жорсткими. І в той же час завдяки своєю внутрішньою будовою у вигляді стільників (осередків) вони мають не дуже велику вагу. У продажу представлені панелі різної ширини, починаючи від 10 і до 30 см. А ось товщина панелей завжди однакова і не залежить від ширини. Багатьом фахівцям подобаються широкі панелі. Все просто – їх легше і швидше змонтувати, ніж вужчі. Найбільш поширений спосіб з’єднання стільникових ПВХ-панелей – це за принципом «паз-гребінь».

Догляд за такими панелями нічим не відрізняється від догляду за попереднім видом панелей. Процес монтажу також мало чим відрізняється, хіба що закріплюються стільникові панелі набагато частіше – кожні 30 см.

Придбати стільникові панелі ви можете у фірмах, які спеціалізуються на виробництві фасадних ПВХ-елементів.

3. Дерев’яна дошка. Найбільш старим способом захисту карнизних звисів є застосування дощок з натуральної деревини. Випуском підшивальні дощок займаються ті підприємства, які виробляють столярні вироби. Для обшивки звисів найчастіше застосовують деревину сосни, ялини, модрини. У товщину дошка може бути від 20 до 25 мм, а ось ширина і довжина довільні, хоча краще було б, щоб довжина дошки не перевищувала шести метрів. Торці дошки можуть бути різними – прямими, профільованими, під Врубку або під паз-гребінь.

Дошки з прямими торцями збираються встик і отвори для вентиляції в них робити немає необхідності – все одно між дошками будуть залишатися щілини. А от якщо дошки монтуються внахлест або торці у них перфоровані, то не будемо забувати про необхідність у такому разі залишити вентиляційні щілини, а потім закрити їх сітками.

Кожна підшивальні дошка повинна кріпитися на початку і в кінці. Якщо вони дуже довгі, то відстань між кріпленнями не повинно перевищувати 0,8 – 1 м.

Деревина є натуральним матеріалом, а тому вимагає захисних заходів. Деревина дощок повинна бути сухою і обробленої спеціальними засобами захисту від цвілі, гниття, вологи. Перед тим як приступити до монтажу дерев’яних дощок їх варто покрити лаком або пофарбувати. Використовувати краще звичайно продукцію з водовідштовхувальним властивістю. І все ж ці заходи не в силах запобігти процесу природного руйнування деревини. Через це кожні п’ять років необхідно повторювати такі процедури.

4. Панелі з деревинно-полімерного композиту. Цей матеріал для софітів не так широко поширений як інші. Матеріал виготовляється з деревних волокон листяних і хвойних порід дерева, які беруться в певній пропорції. Деревну масу просушують і змішують з різними смолами. Після цього суміш нагрівають і пропускають через прес. Ще на виробництві лицьову сторону виготовлених панелей покривають акриловою фарбою, що забезпечує їм додатковий захист.

Панелі з деревинно-полімерного композиту виходять щільними і в зв’язку з цим вони стійко переносять вплив на них вологи і різких перепадів температури. При обробці композитні панелі проявляють властивості деревини.

Ви пускають такі панелі шириною 115 мм і 155 мм. З’єднуються вони за принципом паз-гребінь. Кріплення панелей виробляється до профілів або брусів, які розташовані на відстані до 80 см. На зрізах торці буде краще пофарбувати з використанням акрилової фарби. Так ви продовжите час служби софітів.

5. Оцинкована сталь. Цей матеріал також застосовується для підшивки звисів карниза. З цією метою застосовуються плоскі листи стали, призначеної для покрівлі. Оцинкована сталь може бути свого природного кольору, а може додатково покриватися полімерним покриттям різного кольору. Основу даного покриття становить поліестер.

Для конструкції софітів використовують також сталевий профільований або трапецієподібний лист. Для того, щоб подібні листи не виглядали дуже масивно і важко, висота їх хвиль не повинна перевищувати 2 см. Буде краще, якщо роботу з монтажу софітів з оцинкованої сталі ви довірите покрівельнику. Для нарізки і згинання аркушів у нього є спеціальні інструменти (ножівка по металу, вібраційні ножиці). Місця розрізів стали необхідно для початку покрити грунтовкою, а вже потім фарбувати. Це вбереже сталь від корозії і появи плям іржі надалі.

6. Алюмінієві панелі. Виготовляються такі панелі з алюмінію. Потім їх піддають покриттю різного роду захисними плівками (поліамідної, анодованої, поліестерової, полівінілденфторідной). Софіти, які монтуються з такого матеріалу проявляють себе дуже стійкими до дії атмосферних явищ.

Поверхня в алюмінієвих панелей може бути гладкою або перфорованою. Товщина панелі складає всього лише 1,6 мм. Ширина їх буває 10, 15, 20, 30 см, а от довжина має більше варіантів, але не перевищує шести метрів.

Придбати алюмінієві панелі для софітів можна переважно в тих фірмах, які займаються виробництвом фасадних панелей і підвісних стель з алюмінію.

Кріпляться алюмінієві панелі на монтажні профільовані шини, виготовлені з оцинкованої сталі. Відстань між кріпленнями повинно бути не більше 100 см. Кріпляться панелі по всій своїй довжині на замок. Для алюмінієвих панелей можливо надалі докупити кутові профілі для обробки, куточки зовнішні і внутрішні.

Черепиця
Софіти для даху

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дах
<