Banner
Banner
Banner

Дахи з металочерепиці

листопада 11, 2011


Всі хочуть мати дах над головою, а красива і довговічна дах – це просто мрія. Таку мрію може виконати монтаж даху будинку з маталлочерепиці – матеріалу, який своїм зовнішнім виглядом імітує справжню черепицю, при цьому залишається міцним і відносно недорогим у порівнянні з оригіналом.
Якщо ж ви хочете заощадити на матеріалі покрівлі даху, то вам варто почитати нашу статтю – як покрити дах шифером.

З технічної точки зору, металочерепиця являє собою сталевий лист роликового прокату з подальшою холодної поперечної штампуванням для додання схожості з натуральною черепицею. Товщина використовуваних сталевих листів звичайно становить 0.4-0.6 мм. Довгий термін служби, а також захист кольору матеріалу забезпечують різні покриття металочерепиці. Колірних рішень, до речі, велика кількість, так що будь-хто зможе знайти металочерепицю на свій смак. Найчастіше обирають темно зелену або червоних черепицю, Ви можете піти за більшістю або підкреслити свою індивідуальність – будь-який варіант доступний.

Якість металочерепиці визначається двома параметрами: товщина використовуваного сталевого листа і тип покриття виробу. Оптимальна товщина – 0.45-0.5, але ніяк не менше. Деякі виробники намагаються зекономити на сталі і залучити покупців більш низькими цінами. Не ведіться на подібні речі, металочерепиця повинна служити вам до тих пір, поки стоять стіни вашого будинку, а значить економити на ній не бажано.

Покриття металочерепиці можуть бути різні, вони виконують різні функції. У загальному випадку їх значення зводиться до захисту металу від корозії, вицвітання, дії вологи, сонця і хімікатів. У Європі зазвичай використовують оцинковану сталь, термін її служби найбільш довгий, що позначається і на ціні – така металочерепиця найдорожча. Є варіанти і дешевше:

Металочерепиця з поліестеровим покриттям

Її відрізняє досить низька ціна. Поверхня такої черепиці зазвичай глянсова, вона підходить для будь-якого клімату, а ось механічні пошкодження для неї не бажані – з ними вона слабо справляється. Поліефірна фарба, яка застосовується у виробництві даного виду черепиці, добре зберігає свій колір. Існує можливість застосувати і матовий поліестер, причому шар такого покриття товщі глянцевого приблизно на 10мкм.

Металочерепиця з покриттям з пластізола

Механічні удари витримує на ура завдяки товстому шару покриття – 200 мкм. Нижній шар – полівінілхлорид (ПВХ), а верхній має тиснену

поверхню. Дах з такої металочерепиці витримає і сильний град і падіння гілок дерев під час урагану. Переживе вона і неакуратність монтажників, які будуть постійно упускати на неї свої інструменти, але сподіваємося, Ви все ж не довірите ремонт саме таким. Пластизольне покриття було б ідеальним, але воно погано протидіє ультрафіолету – сонячним променям, тому в південних областях рекомендується вибирати світлі кольори, або взагалі інше покриття. Втім, для Красноярська цілком підходить і це.

Металочерепиця з пураловим покриттям

Це щось середні між двома першими видами матеріалу. Така черепиця витримує сильні перепади температур, добре справляється з корозією. Механічні ушкодження витримує краще, ніж поліестер, але гірше, ніж пластізол. Покриття мателлочерепіци пуралом – нова фінська технологія.

Металочерепиця з покриттям PVDF

Поблизу водойм і під палючим сонцем можна використовувати покриття PVDF – це суміш полівінілфториду і акрилу (4 до 1). Механічні дії така черепиця витримує цілком непогано. Вона майже не вицвітає і не нагрівається на сонці, корозія відбувається дуже повільно навіть у вологому середовищі.

Отже, металева покрівля вигідно відрізняється від інших покриттів низькою вагою, прийнятною вартістю, багатим вибором колірної гами, простим монтажем (до речі, всі комплектуючі, звичайно, поставляються виробником разом з матеріалом). На дахах складної конструкції витрата матеріалу сильно збільшується. При монтажі і транспортуванні потрібно стежити за тим, щоб шар покриття не був пошкоджений, інакше в цьому місці метал почне іржавіти. Деякі вважають, що дахи з металу створюють дуже гучний шум під час дощу, але насправді це погане виконання монтажу металочерепиці, а саме шумоізоляційних матеріалів. Перед покупкою краще порадитися з тему, хто вже використовував черепицю даної марки. До речі, про послуги монтажників можна сказати те ж саме.

Софіти. Кілька ідей для оздоблення
Черепиця

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дах
<