Banner
Banner
Banner

Черепиця

лютого 23, 2012


Черепиця – це матеріал, який широко застосовується для покрівлі будинків. На сьогоднішній день асортимент її досить широкий, тому, зупинивши свій вибір на даному покрівельний матеріал, варто визначитися який вид черепиці підійде саме Вашому типу будинку, його конструктивних особливостях, клімату даної місцевості, Ваших фінансових і смакових уподобань.
Черепиця

Розглянемо види черепиці, застосовувані для покрівлі скатних дахів.

Натуральна черепиця являє собою штучний матеріал невеликих розмірів, широко застосовуваний для покрівлі, що має маленький коефіцієнт лінійного температурного розширення, з наявністю двох вертикальних замків (піщано -цементна черепиця) або ж з наявністю двох горизонтальних і двох вертикальних замків (глиняна черепиця), тому практично виключена поява тріщин. Так як черепиця кріпиться до решетування виключно одним краєм, це дає можливість вільно переміщати окремі частини покрівлі. Відповідно це дозволяє такого виду покрівлі сприймати деформації, які викликані вітровим тиском, осіданням споруди тощо

Достоїнствами покрівлі з черепиці є її вогнестійкість, декоративність і те, що вона буде служити протягом довгого часу.

За дахом з черепиці досить легко доглядати, так як вона не потребує ремонту і підфарбовування. Її досить легко монтувати, з таким завданням може з легкістю впоратися навіть початківець будівельник.

Керамічна черепиця, один з видів натуральної черепиці – виробляється з глиняної маси шляхом її формування, потім сушіння і випалу. Основна сировина, що застосовується для виготовлення такого виду черепиці – це вторинні стрічкові глини, яким характерно значний вміст оксидів заліза. Після проходження етапу випалу при температурі 1000 градусів Цельсія натуральна керамічна черепиця стає червоно-коричневим кольором. Якщо на її лицьову поверхню нанести глазурной шар, то при випаленні черепиця буде мати кольорову блискучу захисну плівку.

Деякі заводи, як вітчизняні так і зарубіжні займаються випуском декількох типів рядовий черепиці: пазова стрічкова, плоска стрічкова, пазова штампована, двоххвилева, однохвильова, жолобчаста і т.д. така черепиця це в свою чергу досить довговічне, надійне, шумопоглинальне, вогнестійке, екологічно чисте, міцне покриття, якому не властиво піддаватися корозії. Витрати на утримання такого типу даху – мінімальні. В основному при правильній установці черепичної покрівлі вона служить стільки ж часу скільки і сам будинок. Тому якщо Ви бажаєте зробити правильне вкладення свого капіталу, то черепична покрівля підійде якнайкраще. З часом колір у черепичної покрівлі ставати більш насиченим, і чим більше проходить часу, тим гарніше вона ставати.

Цементно-піщана черепиця, також є підвидом натуральної черепиці, виготовляється способом пресування під великим тиском забарвленої суміші розчину. До складу даної суміші входять такі компоненти як: кварцовий пісок, портландцемент, лугостійкі пігменти і вода. Завдяки тому, що відбувається об’ємна фарбування, колір черепиці не змінюється протягом її експлуатації. Бетонна черепиця має особливе відмінність – точний розмір. Оскільки у вологих умовах твердість портландцемент знаходить з роками, то цементно-піщаної черепиці властиво придбання міцності в процесі її експлуатації. Що в свою чергу досить вигідно відрізняє її від всіх інших видів черепиці.

Натуральна черепиця дозволяє покрівлі дихати, відповідно волога, яка накопичується під дахом, випаровується досить швидко, а це в свою чергу запобігає появі цвілі і гнилизни. Будинок з таким дахом завжди буде наповнений свіжим, здоровим, приємним повітрям.

М’яка черепиця – це теж саме, що: гнучка черепиця, покрівельна плитка, бітумна черепиця, шинглс або гонт. Така черепиця являє собою плоскі листи мають розмір 1х0, 33 метра, з наявністю по одному краю фігурних вирізів.

Основою м’якої черепиці є стеклохолст, просочений бітумом або ж органічна целюлоза, яка називається ще – повсть. Дана основа грає роль арматури, яка з’єднує два шари окисленого бітуму з різноманітними полімерними добавками, вони в свою чергу надають черепиці пластичність, стійкість і міцність до деформації. Верхню частину даного виду черепиці покривають мінеральною крихтою або бальзатовим гранулятом, які в свою чергу захищають даний матеріал від ультрафіолетового випромінювання, кліматичного впливу, а також притулок їй різні колірні відтінки. На зворотний бік м’якої черепиці наноситься спеціальний клейкий шар бітуму, який захищений поліетиленовою плівкою (самоклеющаяся черепиця), або ж кремнієвий пісок (традиційна черепиця), для того що б при транспортуванні і зберіганні плитки не склеювалися.

Для гнучкої черепиці підставою служить суцільна обрешетка, тобто це може OSB, фанера підвищеної вологостійкості або ж шпунтована обрізна дошка. Важить така обрешетка в чотири рази менше, ніж натуральна (1 кв. Метр покриття важить близько 8-12кг). Використовувати її можна на дахах мають ухил не менше ніж 1:3.

Металеві листові покрівельні матеріали. Даний вид покрівельного матеріалу встановлюють з ухилом не менше ніж 12 градусів. Між собою листи (картини) скріплюються за допомогою фальців. Виготовляють фальци, як за допомогою спеціальних інструментів, так і вручну.

Виготовляють дані листи з листового алюмінію, міді, цинку і оцинкованої сталі з полімерним покриттям і без нього.

Для покрівельних робіт цинк використовують у вигляді спеціального сплаву містить невелику кількість, близько 0,1 – 0,2% міді і титану. Завдяки цим добавкам цинк набуває пластичність в холодному стані. Покрівельний цинк інакше ще називають – титаноцинк.

Мідь як покрівельний матеріал використовується вже протягом тривалого часу. Вона має досить велику архітектурну виразність і застосовується у виняткових випадках, тому що її вартість у кілька разів вище, ніж вартість оцинкованої сталі. Покрівля з міді довговічна більше ста років. Протягом перших тижнів покрівля з міді буде мати яскравий колір, але з часом їй властиво темніти, набуваючи при цьому темно-коричневий колір, пізніше мідь, покриваючись патиною, придбає сірий відтінок блакитного кольору.

Металочерепиця – хвилясті металеві листи. Як і м’які плити, металочерепиця є листи, які імітують малюнок прекрасно покладеної черепиці. Отже, за рахунок збільшення розмірів матеріалу покрівлі відбувається економія трудовитрат і відповідно зменшується кількість стиків. Виготовляються такі листи металочерепиці на основі алюмінію або оцинкованої сталі з допомогою методу роликової обробки або штампування при безперервному процесі. Слід врахувати також, що при всьому цьому точність повторення малюнка гарантується, а всі його складки однакові.

Довжина, листів металочерепиці має розміри від 40 сантиметрів до 8 метрів, ширина близько 1,1 метра, товщина 0,4 – 0,6 міліметра. Завдяки цьому покрівля з металочерепиці важить менше ніж з натуральної, в шість разів. Укладання листів даної черепиці повинна проводитися на дах має ухил не менше 12 градусів. Кріпитися металочерепиця до обрешітки за допомогою спеціальних, стійких до корозії шурупів – саморізів, які не потребують попереднього свердління отворів. Укладання листів повинна проводитися внахлест. Також металочерепицю допустимо укладати поверх старої покрівлі з дерева. Єдиним недоліком даного виду черепиці є підвищена шумність під час переміщень снігу або дощу.

Металева композитна черепиця являє собою сталевий профільований лист, захищений додатково алюмоцинковим сплавом, розмір якого дорівнює 1х0, 5 метра, на його поверхні присутня мінеральний гранулятор в акриловому сполучному. Такий вид черепиці, не варто плутати її з металлочеріпецей, вогнестійкий, безшумна, має прекрасний зовнішній вигляд, невелику вагу, безліч різноманітних форм і кольорів. Композитна черепиця досить схожа з натуральною черепицею, за своїм зовнішнім виглядом.

Покрівельні хвилясті бітумні листи – це хвилясті і досить гнучкі листи, які відформувати з волокон целюлози і просочили бітумом. Дані листи з лицьового боку покриваються декоративно – захисним шаром фарби на основі термореактивного полімеру і пігментів, стійких до світла.

Багато фірм займаються виробництвом гофрованих листів на основі картону з просоченням з бітуму і лицьовою декоративним покриттям. Лідирує в цій області фірма Onduline (Франція), яка вже протягом п’ятдесяти років виробляє матеріал під цією назвою. Зовні Ондулін нагадує азбестоцементні листи, але він в свою чергу значно легше їх і позбавлений крихкості. Ондулін виготовляється таких розмірів – 2000х940 міліметрів, товщина його 2,7 ± 0,2 міліметра. Також покриття даного виду вважається одним із самих легких покрівельних покриттів, вага 1 квадратного метра дорівнює 4 кілограмів.

Листові світлопропускні покрівельні матеріали, виготовляються з полікарбонату або полівінілхлориду з допомогою методу екструзії. Термін служби такого виду покрівлі близько 15 років, але, не дивлячись на, це вони дозволяють здійснювати різні дизайнерські рішення.

Неметалічні хвилясті покрівельні матеріали – це покрівельні хвилясті азбестоцементні листи, тоесть шифер. Композиційний матеріал з цементу, який в свою чергу зміцнений азбестовим волокном і називають азбестоцементу. Отримую азбестоцемент із суміші портландцементу (85%) і коротковолокнистого азбесту (15%). Вітчизняні заводи займаються випуском азбестоцементних хвилястих листів звичайного, середнього, уніфікованого і посиленого профілю. В основному вони мають шестіволновий профіль, висота хвилі дорівнює – 28-32-40-45-50 міліметрів. Особливості монтажу даних азбестоцементних волокнистих листів такі, як і для металевих профільних листів.

Матеріали, які використовуються для покрівлі плоских дахів.

Бітумні м’які рулонні покрівельні матеріали.

Матеріали для покрівлі , виготовлені на основі бітумів і інших органічних пов’язують, діляться на два види: листові і рулонні. Рулонні матеріали, діляться в свою чергу ще на два види: основні та безосновні.

Для традиційних матеріалів покрівлі на основі бітумного зв’язує – рубемаст, пергаміну, руберойду – процес деструкції, який викликає появу тріщин, пов’язаний в основному з окисленням бітумних складових. Масла переходять в смоли, які в свою чергу стають високомолекулярним з’єднанням, які мають велику атомну масу.

У вже модифікованому бітумі, який містять еластомери і пластомеров (близько 70% бітуму і 30% полімеру), такі як ІПП (ізотактичний поліпропілен), АПП (атактичний поліпропілен), СБС (стирол-бутадієн-стирол), значно уповільнені процеси старіння. Слідчо в порівнянні з вживаними традиційними покрівельними матеріалами на основі нафтобітуму (пергамін, руберойд), сучасні матеріали на основі модифікованого бітуму служать довше в кілька разів.

Також відбулися зміни і в основі рулонних покрівельних матеріалів (РКМ). Паперовий картон, використовувався раніше, замінили на склотканина, стеклохолст або поліестер. Ці матеріали в свою чергу мають значно більшою масою, ніж традиційні.

Хоча вартість сучасних матеріалів набагато більше, ніж традиційних, все ж сучасні служать на багато довше і крім всього цього, їх кладеться один шар, на відміну від кількох шарів традиційного.

У разі коли поверхня матеріалу покривається посипкою, це може бути пісок, слюда, висівки роздрібнюваних порід, вермикуліт та ін, то такий матеріал називають – покривним. Беспокровние, тоесть гідроізол, пергамін та ін, мають посипання тільки тальком, і називаються – подстилающими (пароізоляційними). Що б запобігти склеювання полотнищ при зберіганні їх прокладають поліетиленовими плівками.

Покрівельні сучасні матеріали на основі бітумів називаються направляються. При укладанні покрівельного килима їм характерно склеюватися без застосування будь-яких традиційних холодних або гарячих мастик, а відбувається це за допомогою підігріву факелом пальники з подальшим притисненням до поверхні, яку необхідно склеїти.

Виробництвом черепиці займаються такі країни як Італія, Польща, Росія, Україна та ін, вартість її безпосередньо залежить від якості та фірми виробника.

З причини того, що сьогодні на ринку будівельних матеріалів, вибір черепиці досить великий, слід вибирати той варіант, який Вам найбільш близький, за всіма чинниками. За консультацією краще всього звернутися до фахівців.

Софіти для даху
Андуліновий дах

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дах
<