Banner
Banner
Banner

Використання будівельного бруса

травня 4, 2012


Деревина широко застосовується в будівництві. Популярність сильних і слабких сторін порід деревини дозволяє з допомогою сучасної технології звести слабкі її сторони нанівець і вивести виробництво пиломатеріалів на високий популярний рівень.

У будівництві широко застосовуються пиломатеріали, круглі лісоматеріали, напівфабрикати, індустріальні вироби. Через високий попит деревини останнім часом набирає силу роздрібна торгівля лісоматеріалами. Великим попитом користується брус, дошки, оцилиндрованні колоди. Якщо пиломатеріали виставляються на продаж фірмами виробниками, то це позитивно позначається на його вартості.

Необхідно, щоб деревина перед покупкою була добре просушена. Існує кілька типів матеріалу – профільований цілісний, пилений сирий, а також і клеєний профільований. Найбільш досконалий матеріал – профільованого типу з торцевими і поздовжніми пазами, чашками і т.д.

Деревину можна придбати як для будівництва річного заміського будиночка, так і для лазні, для обробки приміщення із зовнішнього і внутрішнього боку і для оформлення деталей інтер’єру. Профільований будівельний брус виготовляється з попередньо висушених дощок, вологості не більше 12%. Також профільований або прямокутний матеріал може бути природної вологості. Профільований брус більш герметичний порівняно з прямокутним, оскільки форма поперечного перерізу профільованого виробу дозволяє надійно ущільнити горизонтальні стики між вінцями.

Радіусний брус характеризується теплоізоляційними властивостями прямокутного профільованого аналога і естетичними особливостями оцилиндрованного колоди.

Виріб товщиною від 100 мм. до 200 мм. може бути використаний для виконання різних функцій. Так, при будівництві будинків призначених для цілорічного проживання використовується більш товстий матеріал. Тонкий застосовується при будівництві літніх дачних будиночків, альтанок, бань і для внутрішньої обробки приміщення, включаючи монтаж перегородок.

При використанні профільованого бруса природної вологості, можна не турбуватися про усадку. Усадка природної експлуатаційної вологості (16-18%) відповідно до ГОСТу складає всього до 3,5% для сосни, кедра і до 4,5% для модрини. Якщо порівняти з клейовим аналогом (усадка до 3%), то це майже однакові показники, що говорить про якість виробів природної вологості.

При використанні водостійких високоміцних фенолоформальдегідних клеїв з маломірного лісоматеріалу можна отримати конструкцію будь-яких форм і розмірів високої міцності, довговічності та вогнестійкості. Клейові конструкції міцніші і легші звичайних, до того ж, вони міцніші і за вартістю дешевші. Надійність в експлуатації забезпечується анізотропними властивостями деревини, а монолітність конструкції досягається клейовим прошарком.

Сучасне обладнання дозволяє виготовлення будівельного клейового бруса, який повністю відповідає всім вище перерахованим якостям. Багатошаровий виріб повинен відповідати встановленим стандартам якості, мати міцну конструкцію і бути стійким до атмосферних явищ. Клеєний будівельний матеріал більш міцний, ніж виріб з масиву. До його виготовлення з деревини видаляються всі пороки, за рахунок забезпечується довгостроковість конструкції.

Купити деревину для будівлі не важко, набагато важче визначити якість. Адже це сучасний, екологічно чистий, поширений пиломатеріал. Якість залежить від сировини. Будівельний матеріал з хвойних порід: сосни, ялини, модрини, ялиці, кедра мають свою область застосування. Для несучих конструкцій підходить матеріал, виготовлений із сосни і модрини. На відміну від деревини ялини та ялиці, виріб із сосни і модрини менш схильний до гниття. Для виготовлення оциліндрованного бруса використовується сосна. При цьому зрізається разом з корою зовнішній шар деревини, що знаходиться під корою деревини і залишається просочене смолою тверде ядро.

Хвойний брус виготовляється з добірного лісу, у них відсутні клейові шви. Такий матеріал з деревини сосни використовується для виготовлення меблів – ліжок, диванів. Також виріб із сосни сьогодні користується великим попитом при будівництві будинків. Брус хвойних порід має всі необхідні термічні властивості і сприятливо впливає на клімат приміщення.

До переваг будівельного профільованого бруса відноситься його екологічна чистота, мала усадка, естетична краса і економічність. Даний матеріал може бути використаний як в будівельній, так і в меблевій промисловості.

Фасадний клінкер
Фанера ламінована

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Будматеріали
<