Banner
Banner
Banner

З чого починати будівництво будинку?

травня 14, 2012


Перш, ніж приступати до будівництва будинку, потрібно зробити кілька підготовчих заходів.

Самий початковий етап – це проектування. В процесі планування потрібно врахувати всі моменти, починаючи з того, яка родина буде тут жити велика чи не дуже, на скільки вона гостинна. Про те, який бюджет планується витратити і говорити не варто – це один з перших факторів, які вирішують долю заміської споруди. Сучасні котеджі будують в середньому діапазоні, тобто основна площа не перевищує 300 квадратних метрів. В план будинку входить звичайно кілька спальних кімнат, 2-3 санвузли, обов’язково місце для приготування і прийому їжі (кухня, їдальня) і пару кімнат розважального характеру. До них можна віднести зали для проведення урочистих заходів та зустрічі гостей, кімнати під більярд. Іноді, якщо не передбачено окремої прибудови в будинку, відводять місце під сауну або басейн.

Щоб визначитися з кількістю поверхів будинку, потрібно порівняти всі переваги і недоліки різної поверховості. Припустимо, одноповерховий будинок зводити досить просто і легко. Якщо розмістити всі кімнати на одному рівні, то відразу ж забезпечується хороший взаємозв’язок між приміщеннями. Але при цьому слід враховувати, що численна родина буде мати потребу у відповідній кількості житлових кімнат. Якщо земельна ділянка дозволяє обдарувати кожного члена сім’ї окремим простором, то можна будувати і одноповерхову будівлю, але в іншому випадку краще додати поверх.

Будинок повинен бути не тільки комфортним, але і привабливим. Було б не зайвим, якби він гармонійно вписувався в навколишню обстановку. Зовнішній вигляд будівлі повністю впливає на експлуатаційні витрати. Ніхто б не міг подумати, що банальні виступи і численні фронтони можуть спричинити за собою витрата матеріалу. Коли рівні стіни – це добре, але якщо з’являються зламані по периметру виступи, то збільшуються тепловтрати. Самий бюджетний варіант – це, безумовно, квадратний будинок з рівними стінами. Проте хто на такий погодиться? На вартість будівництва будинку може вплинути навіть складність рельєфу.

Не має особливого значення, хто буде займатися проектом будинку. Або власними силами захочеться побудувати будинок або за допомогою будівельної фірми, без різниці, головне відповідати основним умовам. У цей список входить: кількість проживаючих і відвідувачів будівлі, планування відповідно до звичок.

Чому ми будуємо каркасний будинок
Способи будівлі лазні своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Будівництво
<