Banner
Banner
Banner

Вибираємо арматуру

квітня 30, 2012


Будівництво заміського будинку або лазні – це довгий і трудомісткий процес. Одним з найбільш важливих етапів будівництва є вибір якісних будматеріалів. Зокрема, потрібно серйозно поставитися до вибору арматури, адже саме завдяки їй споруді забезпечується міцність.

Арматура – це сталеві стрижні, пов’язані або зварені між собою, які при будівництві заливають бетоном. Щоб придбати арматуру, ви можете відвідати найближчий до вас чорний металопрокат, де вам напевно запропонують великий вибір матеріалів різних класів і діаметрів.

Перш ніж вибирати арматуру, необхідно проконсультуватися з досвідченим будівельником, який допоможе вам вирахувати навантаження, яке вона повинна витримувати. В більшості випадків при будівництві фундаменту використовується арматура класу AI і A-III. AI як правило використовується в тих місцях будівлі, в яких навантаження на фундамент невелике. Дані прути мають поперечний круглий перетин і гладку поверхню. Арматуру класу AI також називають монтажною.

Арматура класу A-III використовується в тих місцях фундаменту, навантаження на які більш високі. У зв’язку з цим прути даного класу мають більшу товщину, а також ребристу поверхню.

Залежно від того, яким буде загальна вага будинку, підбирається арматура різного діаметру. Для будинку вагою менше 50 тонн рекомендуються прути з діаметром 8-10 мм. Якщо вага будинку буде перевищувати 50 тонн, використовуйте арматуру діаметром 12-14 мм. І в першому, і в другому випадку використовуються прути з ребристою поверхнею.

Якщо вас цікавить менша за діаметром арматура продаж якої як правило проводиться в будівельних магазинах – вам запропонують прути діаметром 6-10 мм. стандартної довжини – 6, 9 або 11.7 м.

При будівництві арматурні прути з’єднують між собою, зазвичай виконують в’язку або зварювання арматури. Зварювання – зручний прийом для з’єднання прутів, але він підходить не для кожного матеріалу. Зокрема, якщо прути зроблені з вуглецевої сталі, при зварюванні вийде досить крихкий шов, що призведе до втрати міцності. Вязка арматури – це процес, під час якого прути зв’язують між собою за допомогою в’язального дроту. Вязка вважається більш надійним способом, так як при цьому складно зіпсувати арматурні прути.

Вибираючи арматуру, ви також можете проконсультуватися з людьми, які набували продукцію різних виробників – так ви зможете вберегти себе від придбання неякісного матеріалу.

Труби ППУ
Товщина цегляної кладки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Будівництво
<