Banner
Banner
Banner

Способи будівлі лазні своїми руками

травня 12, 2012


Вибрати спосіб будівництва лазні не так вже й складно.

Для цього треба спиратися на власні вміння, а також на наповненість вашого гаманця. Самостійно звести дерев’яний зруб у вас навряд чи вийде якісно, тому що цей вид будівництва вимагає певних навичок і великого досвіду. Тому можна вибрати один з наступних видів: цегляне, турлучне, саманове будівництво, або будівництво з бруса (звичайного або клеєного).

Найшвидші способи – це турлучне будівництво і клеєний брус. Останній – уже готовий матеріал, «розкроєний» точно за розмірами лазні. Клеєний брус виготовляється промисловим способом, проходить масу різних обробок, і збирається, як конструктор «лего». Ви можете звернутися до виробників зі своїми розмірами, і вони вам привезуть вже готову лазню, яку треба буде укласти. Ні внутрішньої, ні зовнішньої обробки не потрібно.

Турлучне будівництво: заливка фундаменту, монтаж дерев’яної опалубки, і заливка в неї суміші глини, гашеного вапна, соломи та піску. Цей варіант найдешевший, і теж швидкий. Але при цьому вам доведеться подумати про облицювання зовні і зсередини. Турлучні будови прекрасно зберігають тепло, набагато краще будь-яких інших видів. І якщо ми  будуємо лазню своїми руками  по турлучному методу, то особливих навичок не потрібно. Облицювання зовні – металопрофіль, а зсередини можна натуральною деревиною.

Будівництво з бруса відбувається також, як з клеєного бруса, тільки тут потрібна додаткова теплоізоляція зовні зсередини, а також внутрішня і зовнішня облицювання стін. Далі, саме планування лазні. Зазвичай це передбанник, і парна, розміри для яких ви вибираєте самі. Але треба врахувати для парної те місце, яке буде займати піч. Вона розташовується по внутрішній стіні, що розділяє баню на дві кімнати.

Скласти піч самостійно досить складно, тому ви можете просто придбати готову піч. В цьому плані відмінно зарекомендували себе фінські печі для сауни, вартість яких трохи більше, ніж тих печей, які кладуться за старими технологіями. Внутрішня обробка з дерева – це найкращий варіант, тому що при високій вологості і високих температурах будь-який інший сучасний матеріал буде випаровувати шкідливі речовини, а дерево – навпаки, корисні. З дерева ж робляться полички для парилки, а також підлогу. Вікна повинні мати якісну герметичність.

Проект будівництва
Дерев’яні будинки під ключ

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Будівництво
<